English
Anasayfa Kurumsal Ürünler İletişim
Dokuma Tarakları


Düz Dokuma Tarakları
Rapierli yada Projectile tezgahlarınız için talep ettiğiniz ebatlarda , 550diş/10cm sıklığa kadar üretilebilir olup tarak teli olarak AISI430 , AISI420 yada C45 tel kaliteleri kullanılabilir.Talebiniz doğrultusunda atkı giriş bölümleri DLC yada PVD kaplama yapılabilir.


Dar Dokuma Tarakları
Yüksek devirlerde çalıştığı için kalay dolgusu ile yapıştırılan taraklarda kesimden dolayı diş atma sorunu yaşanmamaktadır. Ayrıca tel ile çalışan üreticiler için tel çalışılan dişler özel olarak kaplanmakta ve telin tarak dişini kesmesinin önüne geçilmektedir.


Havajet Dokuma Tarakları
AISI420 tel kalitesi ile üretilmekte olup 4 renk ve üzerinde çalışan tezgahlar için konik giriş ilave edilmektedir. Yüksek kalite kontrol gerektiren bu taraklarda hava basınç değerleri dokuma tezgahı üreten firmalardan temin edilen cihazlar ile gerçekleştirilmekte ve yüksek devirlerde maksimum verim alınmaktadır.


Sujet Dokuma Tarakları
AISI 420 tel kalitesi ile üretilmekte olup atkı girişleri PVD ile kaplanmakta ve atkının tarağın giriş kısmını aşındırmasının önüne geçilmektedir. Kullanılan sertleştirilmiş aluminyum profiller ile yüksek devirlerde maksimum tarak ömrü sağlanmaktadır.


Çiftli Dokuma Tarakları
Havlı üretim yapan dokuma firmaları tarafından tercih edilen bu taraklardan yüksek verim alabilmek için tarağın arka bölümündeki dişlerin ön bölümdekileri ortalaması gerekmektedir. Bunun için geliştirdiğimiz makineler ile +-0,01 hassayitte bu hizalama sağlanmaktadır.Bu taraklar düz tarak dişi ile , düz tarak dişi+kambur diş ile yada havajet tarak dişi+kambur diş ile üretilebilmektedir.
Çözgü Tarakları


Akordiyon Tarakları
Haşıl ve seri çözgü makinelerinde iplik hizalamasında kullanılan bu taraklar istenilen ebatlarda üretilmekte olup uygulanan sert krom kaplama ile uzun yıllar sorunsuz çalışmaktadır. Ayrıca tarakları tutan akordiyon sistemi talep doğrultusunda üretilmektedir.


Çapraz Alma Tarakları
Çözgü makinelerinde zamandan tasarruf sağlayan çapraz alma tarakları üzerindeki lehim dolguları ile iplikleri tutmakta ve çapraz alma işleminin süresini büyük oranda düşürmektedir. İsteğe bağlı olarak silindir yada düz tarak dişinden talep ettiğiniz ölçülerde üretilmekte ve üzerine sert krom kaplama yapılmaktadır.


Toplama Tarakları
Çözgü ipliklerini belirlenen ölçüde tutmayı sağlayan bu taraklar düz tarak yada uzunluğu ayarlanabilir V tarağı olarak üretilmekte ve üzerine yapılan sert krom kaplama ile uzun yıllar çalışabilmektedir.
Özel Taraklar


Ring Tarakları
Çuval dokuma makinelerinde kullanılan bu taraklar kendi tasarımımız olan tarak telleri ile üretilmekte ve bu sayede mekiğin gezdiği tarağın iç yüzeyinde yüksek hassasiyet sağlanmaktadır.Talebiniz doğrultusunda gönderdiğiniz eski tarağınız yeni tarak telleri ve direkleri ile revizyon yapılabilir yada yeni bir tarak üretilebilir.


Hava Kanalları
Müjet etiket dokuma tezgahları için ürettiğimiz yeni nesil hava kanallarında kullanılan kaplamasız ve esnek tırnaklar ile çözgü ipliklerinin tırnaklara takılması engellenmekte ve eski kanallarda oluşan tırnak kırılma problemi ortadan kalkmaktadır. Basınç ölçüm cihazları ile kontrol edilen tarak kanalı sayesinde atkı ipliği yüksek devirlerde sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir.
Barış Dokuma Tarakları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Poyraz Cad. No:133 Firuzköy / Avcılar / İstanbul / Türkiye
+90 212 690 7077 - info@barisreed.com
Avcılar Vergi Dairesi - 136 005 2501